Motywacja

Pasja = namiętność = życie

Written by Joanna

Najszczęśliwsi są ludzie, którzy mają pasję.
Dla mnie osobiście również tacy ludzie są najbardziej fascynujący. Takich ludzi łatwo poznać – bije z nich wręcz jakaś niesamowita energia, która roztacza się wokoło.  Z takimi osobami można rozmawiać godzinami, dzięki takim ludziom sami się rozwijamy i poszerzamy nasze horyzonty.

One person with passion is better than forty people merely interested.”  — E. M. Forster”

Twoją pasją może być praca, może też być coś, co robisz w wolnym czasie. Jednak radość, którą czerpiesz z tego przenosi się na całe Twoje życie i daje energię do działania w każdej innej dziedzinie.

Idealna sytuacja to taka, że praca, którą wykonujesz jest Twoją pasją. Nie zawsze nam się to udaje, jednak wstawanie w poniedziałek rano z uśmiechem na ustach i radością, że zaczyna się nowy tydzień warte jest przemyślenia czy z naszej pasji nie można zrobić naszej pracy.

Ja miałam to szczęście, że przez większość swojej zawodowej kariery pracowałam z pasją. Raz tylko trafiłam do firmy, gdzie moje obowiązki nie były w stanie pochłonąć mnie całkowicie. Poranki były koszmarem i trudno było mi się przemóc i wyjść do pracy – a dziennie zarabiałam tam tyle, co niektórzy miesięcznie.

Gdy docierałam do firmy nie mogłam się doczekać kiedy wybije 16.00. Po 2 miesiącach zrezygnowałam z tej pracy nie mają nic innego w zanadrzu. Taka decyzja wymagała odwagi, ale było warto.

To doświadczenie nauczyło mnie, że nie jestem w stanie pracować bez pasji nawet jak płacą mi bardzo duże pieniądze za każdy dzień spędzony w firmie.
Ktoś kiedyś napisał,  „jak już raz posmakujesz pracy z pasją, to nigdy, przenigdy z tego nie zrezygnujesz.”
Czego Wam serdecznie życzę.  Bo gdy nie masz pasji to czy naprawdę żyjesz?…

About the author

Joanna

Leave a Comment